Skip links

Company

About us

1993 yılında kurulan ve enjeksiyon teknolojisi ile üretim hayatına başlayan firmamız, Esse markası ile kaliteli ve yenilikçi bir ayakkabı üretim deneyimini müşterilerine sunar. Deneyimli teknik kadromuz ve sürekli gelişen teknolojik alt yapımız, her bir ayakkabının sadece bir ürün olmaktan öte, kullanıcısına benzersiz bir deneyim sunmasını sağlar.

Esse, poliüretan tabanlı enjeksiyon teknolojisini kullanarak ayakkabı üretiminde bir ilke imza ilk Türk markasıdır. Bu teknoloji sayesinde, üretim tesisimizde yılda 250.000 çift kaliteli ve konforlu ayakkabı üretiyoruz.

Üretimimizin bir kısmını Yunanistan, Amerika, Macaristan, Suudi Arabistan, İsrail, İsveç, İsviçre ve Almanya'ya ihraç ederken, bir kısmını da Türkiye pazarına sunuyoruz. Global ve yerel pazarlarda sürekli genişleyen müşteri kitlesi, Esse markasının kalitesini ve müşteri odaklı yaklaşımını teyit ediyor.

Sürdürebilirlik prensibimiz ile müşterilerimizin beklentilerini ve ihtiyaçlarını anlamaya, ürünlerimizi bu ihtiyaçlar doğrultusunda şekillendirmeye odaklanıyoruz. Bu sayede, ayakkabılarımız, kullanıcıların beğenisini hızlıca kazanmayı başarıyor ve onlara olağanüstü bir konfor deneyimi sunuyor.

Her adımda, müşteri deneyimini ön planda tutarak, ayakkabı sektöründeki yenilikleri takip ediyor ve ürünlerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz. Bu yaklaşımımızla, hem ulusal hem de yurtdışı pazarlarda müşterilerimize en iyi kalite ve hizmeti sunmayı kendimize ilke edindik.

Our Production
Technologies

01 Single Density (PU)

02 Double Density (TPU + PU)

03 Flexi Trio

04 Esse Tex

05 Warmlining

06 Leatherlining

4.000 m²

production area

400,000

pairs of production / Yearly

15+

Export country